Skip to content

OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI

Oto Ekspertiz hattı

Avrupa’nın en büyük oto alım merkezi olan OTONOMİ, Oto ekspertiz yapmak için gerekli olan tüm ekipmanların tamamını firmamızdan temin etmiştir. Resimlerini görmek için tıklayın…

 

Cihazlarımız orijinal ITALYAN malı olup, yayınlanacak olan yeni ekspertiz yasasında istenecek olan Avrupa birliği STANDARD BELGELERİNE SAHİPTİR. 

 

Yasa çıktığı zaman sıkıntı yaşamamak için, standartlara uygunluk belgelesi, TSE ve CE belgesi olmayan cihazları almamanız tavsiye olunur. 

 

Oto Ekspertiz cihazı mı almak istiyorsunuz ? Doğru adrestesiniz. Şu ana kadar 210 adet oto ekspertiz istasyonu ve 300 den fazla Özel Araç Muayene istasyonu kurduk. Müşteri listemizi yukarıdaki menüde REFERANSLAR linkine tıklayarak görebilirsiniz.

 

Kurulduğumuz günden beri 30 yılı aşkın süredir sadece otomobil servis cihazları satış ve servis hizmeti vermekteyiz ve 27 adet elamanımız ile Türkiye’nin her yerine en hızlı servis veren firma olduğumuzu iddia ediyoruz. Bu iddiamızı referans listesindeki müşterilerimize sorarak doğrulayabilirsiniz. Referanslarımız

 

Oto Ekspetiz paketi içerisindeki cihazlar şunlardır : Dinamometre, Fren test cihazı, Amortisör test cihazı, Yana kayma cihazı, Boya kaporta ölçüm cihazı, Elektronik arıza tespit cihazı.

 

Dinamometre / Dyno – Araç test cihazı : 2 ve 4 çeker araçlara uygun cihazımız motor durumu hakkında genel kapsamlı bilgi verir. Motor gücü, motor torku, tekerlek gücü ve tork ölçümlerini yapar. Kayıp güç değerlerini ölçer

Fren test
Dimsport Dyno

CİHAZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Maximum güç : 400KW / 535 hp
Maximum hız : 300Km/h
Maximum tork : 750/1500Nm
Eleltriksel güç : 6KW
Teker arası mesafe : 2 -> 3m


Fren, Amortisör, Yana Kayma cihazı : Araçların frenleri, amortisörleri ve rot sistemleri hakkında genel bilgi verir. Sağ-sol frenleme gücünü,  frenleme farklarını, sağ-sol amostisör durumlarını ve aracın sağa-sola çekip çekmediğini ölçer. Balata ve disk sıkışıklıkları, diskteki yalpalanmaları ve titremeleri ölçer.

Fren test
Fren test
Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Çalışma Voltajı : 3 faz 380 V + 1 faz 220 V AC
Çekilen güç : max 18 kW
Motor gücü : 2 x 4.8 kW
Max araç ağırlığı : 7.5 ton
Min lastik iz genişliği : 800 mm
Max lastik iz genişliği : 2200 mm

Boya kontrol ve Arıza tespit cihazı : Araçlarda boya olup olmadığını ölçer. Bu cihaz ile hem alüminyum hemde metal yüzeylerde boya kontrolü yapılabilir. Sonuçlar bilgisayara Bluetooth ile aktarılır.

Elektronik arıza tespit cihazı ile Araçların daha önce motor, şanzuman vs gibi elektronik aksamlarında arıza olup olmadığı kontrol edilir. Beyin hafızasında arıza kaydı bulunup bulunmadığına bakılır.  Bazı araçlarda orjinal km değerinin değişip değişmediği kontrol edilebilir.

Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz

Eğer biraz daha gelişmiş bir sistem kurmayı düşünürseniz, o zaman da aracı tekerlekler arasından kaldıran lift, veya direk tekerleklerden kaldıran lift ve hatta ön tarafında boşluk tespit sistemi olan lift dahi alabilirsiniz.Bu cihazları başlangıçta alabileceğiniz gibi, ekonomik model ile başlayıp daha sonra da almanız mümkündür.

Lift hariç tüm cihazlar ölçüm yaparak yazılı olarak rapor verir ancak lift sadece aracın altını gösle kontrol etmek için olup, yazılı rapor vermek mümkün değildir.

Firmamız cihazların kurulacağı yerde keşif yaparak yerleşim projesi hazırlamakta, montaj ve  kurulumu gerçekleştirmektedir. Cihazlar kurulduktan sonra sizin servisinizde gerekli süre eğitim verilerek, elemanlarınıza işlemlerin nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.

Servise gelen aracın, alıcının ve satıcının bilgileri (istenirse) bir Tablet vasıtasıya servis girişinde alınıyor ve bu bilgiler ana bilgisayara kablosuz olarak gönderiliyor.

Veya bu bilgiler cihazlarla birlikte verilen bilgisayar programı ile araç bilgileri, alıcı bilgileri ve satıcı bilgileri bilgisayara giriliyor, istenirse araç fotoğrafı çekiliyor ve yapılan  tüm ölçümler hem test bilgisayarında hemde server üzerindeki bilgisayarDa saklanmaktadır.

Boya ölçüm cihazımız piyasadaki modellerden farklı olarak Bluetooth sistemi ile ve Tablet bağlantısıyla çalışıyor. Araç ekspertiz işleminde boya kaporta ölçümü yaparken ölçüm cihazını ve tableti elinize alıyor, tablet üzerinde ölçüm yapacağınız bölgeyi seçerek ölçümlere başlıyorsunuz. Yaptığınız ölçümler seçilen bölge üzerine yazılıyor. Tüm ölçümler bittiğinde ise, sonuçlar ana bilgisayara kablosuz olarak gönderiliyor ve kağıda tüm ölçüm bilgileri ile birlikte yazılıyor. Sonuç olarak alıcı veya satıcıya yapmış olduğunuz tüm ölçüm sonuçlarını rakamsal olarak verebiliyorsunuz.

Aynı şekilde araç kontrolü sırasında görülen eksik ve aksaklıklar yine (istenirse) Tablet  üzerinde işaretleniyor ve ana bilgisayara kablosuz olarak gönderiliyor.

Sonuçta tüm bilgiler toparlanıp bir rapor haline getirilerek alıcı veya satıcıya teslim ediliyor.

Cihazlarımız İtalyan Dimsport ve Corghi firmalarının ürünleri olup, firmamız aynı marka ürünleri 20 yıldan fazla bir süredir satıyor. Şu anda Adana’da 24 yıl önce satmış olduğumuz Fren test cihazı halen çalışır durumdadır.

Oto ekspertiz ve diğer adı ile Computest cihazları ikinci el araç alım-satımında, araçların o andaki durumunu tespit etmek için gerekli araç ekspertiz işlemlerinde kullanılır.

Oto Ekspertiz sisteminin kurulabilmesi için gerekli olan alan, iki aracın arka arkaya gireceği kadar, yani 4 x 10 m ebatlarında bir yerdir. Ancak yasa çıktığı zaman en az 90 m2 yer istenecektir.

Oto ekspertiz amaçlı kullanılan cihazlardan Fren test cihazını aynı zamanda, araç muayene istasyonuna hazırlık amaçlı da kullanabilirsiniz.

Cihazları zemine gömerek montaj yapmak en iyisidir ancak bu mümkün değilse yani alt kat bodrum ise, cihazların rampalı montajı da mümkündür.

Sadece cihaz satışımız olduğu gibi kurumsal bir yapıya sahip olmaları isteyen müşterilerimize bayilik vermemiz de mümkündür. COMPUTEST markası ile oto ekspertiz bayilik koşulları için bizi arayın. Tel : 444 27 76

Oto Ekspertiz servisi açmak için herhangi bir özel belge gerekmez. İş yeri açma ruhsatı ile servis kurulur.

KOSGEB girişimci kurslarına katılıp, girişimci belgesi almış müşterilerimize yardımcı oluyoruz. 

Cihazlarımız 2 yıl garantilidir ve ISO belgesine sahiptir.

ZEMİNE GÖMÜLÜ MONTAJ

Computest oto ekspertiz

ZEMİN ÜSTÜ RAMPALI MONTAJ

Oto Ekspertiz